MethanCity: Fronta 91
 
 
25.-28.10.2019 METHANCITY - FRONTA 91
 
   
   
 
 
 

ORGANIZAČNĚ


Bitva MethanCity: Fronta 91 se odehraje 25. – 28. 10. 2019

Jedná se o převážně manuální airsoftovou bitvu odehrávající se ve světě MethanCity v prostředí postkatastrofického světa, kde je kladen velký důraz na celkové ladění dvou znepřátelených stran, kostýmy, pyrotechniku, těžké zbraně a příběh. Odhadovaný počet účastníků je přibližně 160 hráčů rovnoměrně rozdělených mezi obě dvě strany konfliktu.

Akce je určena výhradně pro poučené, svéprávné, plnoleté účastníky (starší 18-ti let), kteří se bitvy účastní na vlastní riziko.

Očekáváme váš příjezd na akci: v pátek 25. 10. 2019 do 19:30.

CO OČEKÁVAT?


 • Čekejte airsoftovou bitvu s využitím převážně manuálních a chladných zbraní, spoustu pyrotechniky, drtivou atmosféru války. Objeví se také nějaká technika. A především, hra bude trvat nepřetržitě i během noci.
 • Tento ročník budeme klást velký důraz na atmosféru, roleplaying, příběhovou složku hry a nonstop hraní. Pracujeme na funkčním a zábavném systému velení pro obě strany a vyváženosti stran.
 • Nejedná se o larp, Fronta je čistokrevná bitva. Ve hře se ale budou nacházet příběhové úkoly, na základnách i na bojišti bude vyžadován roleplaying po celou dobu hry. Zápolí bude zpracováno včetně nebojových rolí, za které se bude možno zúčastnit (kuchaři, úředníci, spojaři).
 • I přes všechno slibované nepohodlí je akce vhodná i pro začátečníky a hráče nezkušené s tímto stylem bitev.

MÍSTO KONÁNÍ AKCE

Bývalá raketová základna u obce Přelíc (blízko města Slaný).

Prostor konání akce je pro aktuální uvedení bitvy zajištěný v objektech bývalé raketové základny u obce Přelíc na Kladensku. Prostor je upravený do podoby airsoftového a paintballového hřiště s množstvím zajímavých budov, kulis pro taktické bojové situace, podzemí a v neposlední řadě obrovské sítě zákopů, ve kterých konečně naplníme touhy všech účastníků Fronty od prvního ročníku - nepřerušované zákopové války.

Ubytování:

 • Ubytování je zajištěno v přilehlé bývalé administrativní a kasárenské budově, která je v bezprostřední blízkosti areálu základny.

Doprava a parkování:

 • Autem zajedete přímo do areálu kolem budovy, kde budete ubytováni
  - 50°12'49.7"N 14°02'26.9"E
 • Na parkovací místa vás navedou cedule a přítomní organizátoři. Auto můžete zastavit na vyhrazených místech kolem objektu na spaní, po zaplnění parkoviště pak na příjezdovou cestu k hernímu prostoru. Auta budou po celou dobu konání akce hlídána ochrankou, přesto doporučujeme, ať zvážíte zanechání cenností doma.
 • Hromadnou dopravou dojedete na autobusovou zastávku v obci Přelíc nebo Studeněves, odkud budete muset pěšky dojít k areálu základny. Z obou vsí je to přibližně 1,6 km (cca 20 minut chůze). Do obou vsí jezdí autobus z Kladna.

HARMONOGRAM AKCE

 • V pátek 25. 10. se sejdeme na místě konání akce. Místem srazu je prostor ubytování v bývalé kasárenské a administrativní budově. Registrace bude možná od 18:00 do 19:30. Ve 20:00 začne na tomto místě první povinný předherní workshop (bezpečnost, pravidla, komunikace atd.). Kolem 22:00 bude následovat předherní párty.
 • V sobotu 26. 10. ve 12:00 začne bitva, která potrvá nepřetržitě do nedělního odpoledne.
 • Noční boj ze soboty na neděli v noci bude ošetřen pravidly, která bude nutno striktně dodržovat. Jedná se především o přísný zákaz pyrotechniky a střílení slepými náboji v době nočního klidu. Hraje se nonstop, nečekejte přerušení hry. Některé scény nočního boje mohou být lehce moderované.

 • V neděli 27. 10. bude hra končit v průběhu odpoledne podle ukočení příběhu. Následovat bude úklid herního prostoru a afterparty.
 • V pondělí 28.10. je státní svátek. Afterparty tak bude možné kvalitně vyspat a pak se pokojně rozjet zpět k našim mírumilovným životům.

NOCLEH

Nocleh před a po hře

 • Spát budeme v kasárenské budově přímo u herního prostoru. Připravte se na spaní v suchu, v budově s okny, která nicméně nejde vytopit. Teplota v budově by však koncem října neměla klesat k úplně nepříjemným číslům.
 • Budova je rozčleněna do množství místností a chodeb. Kapacita je dostatečná pro všechny. Pro to kdo kde bude spát, platí klasické pravidlo - kdo příjde dřív, ten si může vybrat lepší místo.
 • Alternativou je postavení vlastního stanu, pokud nebudete chtít spát v budově s ostatními. Prostoru je kolem dostatek. Komfort ubytování odpovídá spaní v “postapo” stylu. Doporučujeme celtu nebo plachtu na zem, karimatku a spacák. Budou zajištěny WC v podobě toiek. Sprcha zajištěna nebude.
 • V ubytovací budově bude v provozu výčep s pivem na předherní párty a afterparty. Tvrdý alkohol nezajišťujeme.
 • V rámci vstupného je zajištěna sobotní snídaně, všechna jídla během hry (oběd a večeře v sobotu, snídaně a oběd v neděli a večeře po hře). Z organizačních důvodů nebudeme zajišťovat jídlo v pátek večer a v pondělí ráno.
 • Nákup vlastních potravin je na místě velmi obtížný, je potřeba jet pravděpodobně až do Slaného.

Nocleh ve hře

Během hry se bude spát (trávit noc) v herních leženích. Ležení bude spojeno se základnou a bude se jednat o herní zónu. Povoleny jsou pouze vojenské stany (tipy viz. níže). Budeme ale vzhledem k počasí tolerovat moderní stany řádně zamaskované pod celty a plachty vhodné barvy. Několik míst na spaní bude také zajištěno ve velkém vojenském stanu. Pro atmosféru i vlastní pohodlí však doporučujeme zajištění vlastního stanu.

CENA

Vstupné na hru pro bojové role je stanoveno na 1500 Kč.

Vstupné na hru pro štábní role je stanoveno na 800 Kč, pokud není uvedeno jinak.

V ceně bude mimo jiné tradičně řada doplňků (helmy, části kostýmů a herní předměty), střelivo a granáty, zorganizování stanových základen, vybudování herních rekvizit a kulis, jídlo vařené přímo v bojové vřavě po celou dobu hry, hlídané parkoviště a hlídané místo na uložení věcí po celou dobu hry.

Rozpočet akce je plánovaný jako mírně přebytkový. Pokud se nám podaří akci zorganizovat za méně než plánovanou sumu a peníze v rozpočtu zůstanou, bar na předherní i afterparty bude zdarma (pivo).

REGISTRACE

Spuštění registrací bude v pondělí 17. 6. 2019 v 21:00. Jedná se o pondělní večer, což by měl být čas dostupný většině hráčů. Tento termín je již finální a nebude se měnit.

Princip registrací:

 • Registrace na akci se otevře v pondělí 17. 6. ve 21:00 přesně.
 • Registrujte se přes odkaz na webu fronta.methancity.cz > tlačítko registrace. Budete přesměrováni do systému, který přesně v 21:00 daný den umožní jedním kliknutím přihlášení na akci. Následně budete mít 5 minut na vyplnění osobních informací a jejich potvrzení. Pokud úkon do 5 minut od kliknutí nestihnete, registrace propadá. Následně budete přesměrováni na web fronty k dokončení registrace. Tam již v klidu vyplníte za jakou stranu se chcete registrovat, bude možnost vybrat si zařazení (bojová role / štáb), preferovanou roli a další informace.
 • Po vyplnění všech informací příjdou na e-mail všechny důležité informace k platbě.
 • Po připsání částky registračního poplatku do 14 dní na náš účet je registrace považována za dokončenou.
 • U některých rolí (především štábní role) budeme hráče kontaktovat telefonicky a probereme co je potřeba.
 • Po naplnění kapacity akce se je stále možné registrovat jako náhradník.
 • Registrace za určitou roli ještě automaticky neznamená, že ji budete hrát (když se zaregistruje 50 velitelů družstev, budeme v tom muset udělat pořádek). Poslední slovo má organizace a bude vás kontaktovat v případě, že má nastat nějaká změna.

Chceme jet s kamarády za jedno družstvo. Co máme dělat?

Družstvo má 6 lidí. Pokud chcete s kamarády utvořit družstvo, rozhodněte se, kdo v něm bude plnit jakou roli (velitel, radista, nosič munice, politruk, medik a popř. další specialista). Při registraci se registrujete sami za sebe, ale do poznámky při výběru role napíšete, s kým chcete být v družstvu.

Pokud je vás více než 6, musíte utvořit družstva dvě. Pokud je vás méně, bude vaše družstvo doplněno potřebnými rolemi jinými registrovanými hráči.

 

PRAVIDLA HRY


Aktuální verzi pravidel naleznete pod následujícím odkazem:

PRAVIDLA

Pravidla jsou také dostupná ke stažení ve formátu PDF zde.

Úpravy a doplnění pravidel jsou až do konání akce vyhrazeny.

Změny v harmonogramu akce na místě, přesné hodiny konání workshopů atd. Jsou z organizačních důvodů vyhrazeny.

 

 
   
   
 
 
 

 

CO S SEBOU?


SPANÍ

Spacák
 • Karimatka a spacák. (Spí se během hry ve stanech).
 • Celta nebo maskovačka je vhodná pro dokreslení atmosféry.
 • Možná deka nebo mikina, či jiné teplé prádlo podle noční teploty.
 • Kvalitní baterka. Doporučujeme si baterku opatřit odnímatelným červeným filtrem pro lepší maskování v noci.

STAN

stan

Herní stan sice není povinný, ALE budete mít možnost se na pár minut vyspat ve vlastním, nebudete se mačkat v hromadném vojenčáku. V neposlední řadě pomůžete vybudovat atmosféru vojenského ležení. Není to tak drahé. A můžete se domluvit ve dvojici a koupit si skvěle vypadající celtový stan za velmi rozumnou cenu.

JÍDLO

Jídelní potřeby
 • Vlastní ešus a jídelní potřeby. Během hry bude vydáváno jídlo vařené přímo ve vašem vojenském táboře, proto nezapomeňte, že každý voják musí mít z čeho jíst.
 • Vlastní lahev na vodu, nejlépe armádní (voda bude na základnách).

ZBRANĚ

Zbraně
 • Dlouhou manuální zbraň, popř. elektrický kulomet, pokud jste kulometčík. Přestože je možné se zúčastnit s jakoukoliv čínou za pár korun, pro optimální zážitek doporučujeme kvalitnější zbraň s vyšším dostřelem (nejlépe jednorannou brokovnici nebo pušku).
 • Doporučujeme také krátkou manuální zbraň jako záložní. Tady už moc o výkon nejde. 10 z 10 cvičených přepisovačů informací na web doporučuje manuálky od Tokyo Marui..
 • Chladnou zbraň, bezpečně obalenou (viz. pravidla). Počítejte s tím, že bez chladné zbraně se v určitých situacích nebudete moct obejít.
 • Existuje možnost zapůjčení zbraně (manuální brokovnice Mossberg) od organizace. Musíte však počítat s faktem, že za zapujčenou zbraň budete ručit a zároveň jich je omezené množství (30ks). Hrát se zapůjčenou zbraní lze, ale nejde o optimální zážitek díky stresu z možnosti zničení zapůjčené zbraně.
 • Munice je plně zajištěna organizací.Rychlo plničkou ale neuděláte chybu.
 • Pokud není ve speciální roli uvedeno jinak, tak je výkon zbraně omezen na 128 m/s bez tolerance (420 FPS).

KOSTÝM

Kostým
 • Vezměte si kostým podle vaší strany a nejlépe kritické součásti na převlečení (vícero ponožek a termoprádlo vřele doporučujeme).
 • Ochranné brýle! Doporučujeme sprej, nebo jakékoliv ošetření proti mlžení.
 • Organizace zajišťuje helmu podle příslušnosti k herní straně (k zapůjčení) a popř. kabát pro stranu Eastasie. Samozřejmě si ale helmu můžete dovézt svou vlastní, pokud odpovídá požadavkům pro danou stranu.

OSTATNÍ

PMR
 • Přiberte zapalovač nebo kovbojské sirky. V boji je jich vždy nedostatek a není čím zapalovat granáty.
 • Nezapomeňte na brašnu na věci. Nemůžeme slíbit, že je opět budeme rozdávat tak jako u předešlých ročníků.
 • Kostýmové doplňky podle Vaší specializace (nábojové pásy, rádio, pásek s červeným křížem apod.)

 

KONTAKT A FÓRUM