MethanCity: Fronta 91
 
 
25.-28.10.2019 METHANCITY - FRONTA 91
 
   
   
 
 
 

EASTASIE


Nejjasnější Císař, Velký kormidelník a chlebodárce rozšiřuje říši rudého svitu, Eastasii tak, aby nad ni nikdy nezapadlo slunce! Ty jsi ten, kterého vyvolil pro svůj nejvyšší a nejušlechtilejší úmysl, jsi kopí rudého svitu, kormidelníkova katana!

Jako čepel dávných samurajů rozpářete černé impérium Světostátu a nastolíte Rudou říši míru a spravedlnosti. Je lhostejné, kolik stovek tisíc, či miliónů mužů padne, než bude celý svět bezpečně ovládat Císař. Jste horda, smršť ničící a plenící. Nepřítel je silný, ale na to nedbáte. Neexistuje nic jako já, je jen my – horda Císařova. Tak dlouho se Tsunami smrti bude řítit kupředu, až dorazíte zpět do rodného města, ale z opačné strany. Pak bude Císař spokojen a Eastasie zvítězí!

HIERARCHIE A VÝSTROJ VOJSKA


Eastasijská vojska jsou rozdělena podle přísné hierarchie s řadou hodností a specializací. Následující informace se týkají především kostýmového ztvárnění a rozdělení do základních skupin.

Společným jednotícím prvkem Eastasijské lidové armády je přepásaný zelený kabát do poloviny stehen (vzor. 85 ČSLA, vybavený zimní vložkou, která ale není povinná). Dále helma, která je specifická pro Eastasijskou armádu (bude hráčům zapůjčena před hrou). Na levé ruce mohou mít vojáci bílou pásku s vlajkou Eastasie. Mimo níže popsaný kostým doporučujeme pod oděv schovat teplé oblečení jako je svetr, termoprádlo, či rukavice. Počasí může být všelijaké, od věci není případně ani pláštěnka. Pokud zvolíš některou ze specializací, tak se vybav příslušnými doplňky (červený kříž, nábojové pásy). Inspiraci při tvorbě kostýmu hledej v ilustracích, které jsme pro tebe připravili.

Řadový voják

Voják Eastasijské lidové armády je členem Eastasijské hordy, která dobývá svět v záři rudého svitu Velkého Kormidelníka, Císaře říše východu. Je jednou částí smrtícího stroje, který nastolí nový řád na celém světě. Proto je také nejdůležitějším a nejpotřebnějším z celého soukolí Císařské vojenské mašinérie. Jako voják budeš poslouchat rozkazy a šířit tak slávu Císaře v čele hordy.

Výstrojí vojáka je zmiňovaný zelený kabát vz. 85 s opaskem, fasovaná helma a páska. Kostým je možno vylepšit řadou doplňků jako batoh, sumky, popruhy, brašny apod. Brašnu budeš potřebovat na herní předměty. Pokud budeš mít problém se sehnáním kabátu, můžeme ti jej zapůjčit, ale preferujeme, když si dovezeš vlastní.

Důstojník

Důstojník je velitelem skupiny vojáků, za které nese zodpovědnost. Plní rozkazy svých nadřízených a organizuje své muže při útocích i běžných situacích. V případě selhání bývá degradován, nebo ponechán o samotě s vakizaši na stříbrném podnose.

Vhodnou uniformou důstojníka je stejný kabát, jako mají vojáci s koženou zimní vložkou (což ale není povinnost), spíše méně doplňků a především důstojnická čepice ČSLA. Taktické doplňky nejsou vhodné, důstojník by se měl vyhýbat popruhům, nosným systémům, batohům apod.

Elitní jednotky - Vanguardi

Elitní jednotkou Eastasijské armády jsou Vanguardi. Drogami posílení vojáci v tradičních zbrojích, vybaveni dostatkem granátů a chladnými zbraněmi. Nadopovaná monstra je téměř nemožné zabít, ale nemohou používat střelné zbraně. Jsou využíváni pro čištění zákopů a masakry v budovách.

Vanguardi mají speciální pravidla pro smrt a respawn (viz. pravidla) a zvýšené požadavky na výstroj. Zbroj Vanguarda by měla být podobná modernizované postapokalyptické samurajské, nebo kendo zbroji. Inspirací jsou těžké zbroje tradičního japonského vzhledu. Vanguard vždy upřednostňuje svou chladnou zbraň, tou musí být dostatečně měkčený boken, nebo odpovídající zbraň v designu katany. Pokrývkou hlavy je tradiční asijský slaměný klobouček. Každý Vanguard dbá na to, aby protivním nemohl poznat výraz v jeho tváři, v tom mu pomáhá obličejová polomaska.

VÝZBROJ


Podle pravidel je povolen libovolný počet manuálních zbraní, pokud zvolíš specializaci kulometčíka, tak přiber elektrický automat v designu kulometu. Na zbraně doporučujeme pouzdra, nebo minimálně plastové pytle na odložení. Munici zajišťuje organizace, vlastní kuličky si neber.

Chladnými zbraněmi Eastasie jsou katany, bokeny, šurikeny, vakizaši apod. Vyvaruj se motomečům, mečům a podobným nehodícím se designům zbraní určeným pro fantasy a jiné akce. Falloutí kladiva a perlíky nech doma. Neomezujeme rozměry zbraní, řiďte se zdravým rozumem. Zbraň musí být dostatečně měkčená a nesmí mít ostré hrany, ani tvrdé a kovové části.

SPECIÁLNÍ A ŠTÁBNÍ ROLE


V každém družstvu je řada speciálních zaměření (rolí), které je potřeba zvolit při registraci do hry. Dle toho si následně hráč musí připravit vhodný kostým, kostýmové doplňky, zbraň a vybavení. Seznam speciálních rolí nalezneš po kliknutí na obrázky níže. Finální přidělení role je závislé na rozhodnutí organizátorů v potvrzovacím emailu.

 

 
   
   
 
 
 
Informace o straně Světostát Informace o straně Eastasie