MethanCity: Fronta 91
 
 
25.-28.10.2019 METHANCITY - FRONTA 91
 
   
   
 
 
 

SVĚTOSTÁT


Jsi voják Strany, ozbrojená pěst Ministra Mentora, pýcha Světostátu. Bojuješ na mimořádně důležitém úseku zvaném Fronta 91. Prapodivný objekt v pustině, Eastasijský nepřítel na tělo bojující do posledního dechu, propracovaný systém zákopů a neprozkoumaná podzemí. Jaká tajemství skýtají tě zajímá, pokud to dostaneš rozkazem.

Nevíš, jestli barva listí stromů má přirozeně červenou barvu nebo jestli jen z nebe prší tolik krve. Netušíš, kdy tohle skončí. Víš ale, že k tomu bude třeba navýšit hromadu zabitých nepřátel tak vysoko, aby byla vlajka tří svorných rukou zanořená do hory těl vidět až v Londýně. Jediné, čemu věříš, jsou rozkazy a ty zní jasně. Udržet území, zabít nepřátele, šířit moc a sílu Strany a Světostátu. Všichni jsou tady „dobrovolně“. Nepamatuješ si, kdy jsi sem přijel, koloběh dní znáš podle střídání černé a šedé. Podle toho, zda k zabíjení potřebujete světlice, nebo ne. Nezajímá tě, jestli k tomu používáš nůž, pušku, granát, minomet, nebo dělo. Prostě to děláš a nepřemýšlíš o tom. Je to smyslem tvého života. Zabíjíš nepřátele Strany, protože jsi voják Světostátu. Jsi voják Světostátu, protože zabíjíš nepřátele Strany.

HIERARCHIE AVÝSTROJ VOJSKA


Světostátní vojska jsou rozčleněny do široké škály hodností a specializací. Nicméně následující informace se budou týkat především kostýmového ztvárnění vojáků a jejich rozčlenění do základních skupin.

Společným jednotícím prvkem Světostátní armády je černá barva uniforem a červená páska se znakem Světostátu/Strany na levém rukávu. Mimo níže popsaný kostým doporučujeme pod černý oděv schovat teplé oblečení jako je svetr, termoprádlo, či rukavice. Počasí může být všelijaké, od věci není případně ani pláštěnka. Pokud zvolíš některou ze specializací, tak se vybav příslušnými doplňky (červený kříž, nábojové pásy). Inspiraci při tvorbě kostýmu hledej v ilustracích, které jsme pro tebe připravili.

Řadový voják

I ten nejposlednější voják Světostátní armády je pro Ministra Mentora a Stranu samu životně důležitý. Jako řadový voják pod vlajkou Strany budeš bojovat na hrotu kopí, které brání svou vlast, budeš poslouchat rozkazy svých důstojníků a právě ty budeš odrážet nepřátelskou hordu.

V povinné výstroji máš černé bojové oblečení (např.: černá kombinéza, BDU), které můžeš vylepšit rozlišnými taktickými doplňky (především taktické vesty, opasek, sumky, popruhy, chrániče holení a loktů), vše v černé barvě. Jako pokrývku hlavy ti bude zapůjčena před hrou černou PASGT helmu, pokud nemáš vlastní.

Důstojník

Každý důstojník je zodpovědný za své vojáky bez ohledu na hodnost, kterou nosí. Důstojník, který neplní rozkazy s očekávaným elánem a vervou upadá v nemilost Ministra Mentora a je degradován, popřípadě rovnou vaporizován. Jako důstojník na Frontě 91 budeš velet menším skupinám vojáků a budeš vést své vojáky do boje, proti útočící hordě bytostí.

Vhodnou uniformou důstojníka je černé vojenské sako, či kabát přepásaný opaskem doplněný o černé kalhoty. Taktické doplňky jsou vhodné v omezené míře, ale důstojník by se měl vyhýbat taktickým vestám a spíše se zaměřit na doplňky. Pokrývkou hlavy může být důstojnická brigadýrka, popřípadě PASGT helma (vlastní, či zapůjčená).

Elitní jednotky - Divize MM

Elitními jednotkami Světostátu jsou vojáci Divize MM (divize Ministra Mentora). Tyto speciální postavy budou mít ve hře svou vlastní roli a vlastní pravidla (více o pravidlech speciálních jednotek se dočtete v sekci organizačně – pravidla). Jednotky MM sestávají z kulometčíka, medika, nosiče munice a ostřelovače, kteří se nepočítají do speciálních rolí běžných vojáků. Podmínkou pro registraci za vojáka MM je vysoký kostýmový standart a kontaktování organizátorů.

Výstroj elitních jednotek MM je specifičtější. Kostým mimo výstroje klasického vojáka tvoří především zbroj, která chrání větší část těla. Jedná se o černé pancíře chránící ruce, nohy a hruď. Voják MM má zcela zakrytou tvář, buďto plynovou maskou z neprůhledného plastu, nebo polomaskou a tmavými brýlemi (během dne).

VÝZBROJ


Podle pravidel je povolen libovolný počet manuálních zbraní, pokud zvolíš specializaci kulometčíka, tak přiber elektrický automat v designu kulometu. Na zbraně doporučujeme pouzdra, nebo minimálně plastové pytle na odložení. Munici zajišťuje organizace, vlastní kuličky si neber.

Chladnými zbraněmi protektorátu jsou motomeče, polní lopatky, nože a bajonety. Vyvaruj se katanám, mečům a nehodícím se designům zbraní určeným pro fantasy a jiné akce. Neomezujeme rozměry zbraní, řiďte se zdravým rozumem. Zbraň musí být dostatečně měkčená a nesmí mít ostré hrany, ani tvrdé a kovové části.

SPECIÁLNÍ A ŠTÁBNÍ ROLE


V každém družstvu je řada speciálních zaměření (rolí), které je potřeba zvolit při registraci do hry. Dle toho si následně hráč musí připravit vhodný kostým, kostýmové doplňky, zbraň a vybavení. Seznam speciálních rolí nalezneš po kliknutí na obrázky níže. Finální přidělení role je závislé na rozhodnutí organizátorů v potvrzovacím emailu.

 

 
   
   
 
 
 
Informace o straně Světostát Informace o straně Eastasie